Vesti NOVI KONTEJNERI U MATIJE HUĐI I ORLU: JKP „Komunalije” apeluje na građane da čuvaju zajedničku imovinu! Grad Sremska Mitrovica 28/06/2026 Još iz kategorije Vesti: Prijavite se za e-račun – brže, jednostavnije i bez papira 26/06/2026 INFRASTRUKTURNI RADOVI U JARKU: Asfaltiranje u punom jeku, most na kanalu Kudoš gotov za 15 dana! 25/06/2026 Vatra ne prašta nepažnju: Pojačan apel građanima pred tropske dane 22/06/2026 SREMSKA MITROVICA – U okviru redovnih aktivnosti Javnog komunalnog preduzeća „Komunalije”, usmerenih na unapređenje sistema odlaganja otpada i očuvanje urednijeg i zdravijeg gradskog okruženja, u mitrovačkim naseljima Matije Huđi i Orao postavljen je veći broj novih kontejnera. Ova investicija direktno će omogućiti stanovnicima ova dva velika naselja lakši, čistiji i bezbedniji način odlaganja komunalnog otpada, dok će kvalitetnija oprema doprineti znatno bržem i efikasnijem radu terenskih službi zaduženih za odnošenje smeća. Vandalizam i šteta: Kontejneri paljeni i lomljeni Nažalost, povod za ovu zamenu je i neodgovorno ponašanje pojedinaca. Kako navode iz JKP „Komunalije”, u poslednjih nekoliko meseci zabeležen je zabrinjavajući porast slučajeva namernog oštećenja posuda za odlaganje otpada. Kontejneri na javnim površinama su često bili izloženi: Paljenju kućnog i kabastog otpada u njima Lomljenju poklopaca i točkića Drugim vidovima vandalizma Zbog ovakvih postupaka, komunalno preduzeće je bilo prinuđeno da izdvoji značajna sredstva kako bi se dotrajale, uništene i nefunkcionalne posude hitno zamenile novim. Apel nadležnih: Očuvanje javne imovine je zajednička odgovornost Iz JKP „Komunalije” uputili su snažan apel svim sugrađanima da se odgovorno odnose prema postavljenoj komunalnoj opremi. „Apelujemo na građane da savesno koriste nove kontejnere i da obavezno prijave svaki uočeni slučaj namernog oštećivanja ili vandalizma, kako bi ove posude što duže ostale u funkciji i služile svim stanovnicima. Očuvanje javne imovine je zajednička odgovornost svih nas i samo odgovornim odnosom prema životnoj sredini naš grad može biti čistiji, zdraviji i uređeniji”, ističu nadležni.