Vesti Okolina nekadašnjeg hotela „Ležimir” nije za kampovanje 29/04/2021 Još iz kategorije Vesti: Nedimović odbacio optužbe o gradnji na prostoru nekadašnjeg „Sirmodeksa”: Sve se radi u skladu sa propisima 07/06/2026 Rezultati konkursa „Zdravi zubi za zdrav osmeh” 05/06/2026 Zaplenjen amfetamin, uhapšen osumnjičeni 04/06/2026 Sremska Mitrovica – Zemljište oko nekadašnjeg hotela „Ležimir” ograđeno je zbog sumnje da je minirano još od rata devedestih godina i građanima je upućen apel da tu ne kampuju tokom praznika. Predstavnici Centra za razminiranje Republike Srbije, JP Nacionalni park „Fruška gora” i Grada Sremska Mitrovica su, od 27. aprila 2021. godine zaštitili trakom i tablama za upozorenja, obeležili lokalitet iznad nekadašnjeg hotela „Ležimir” zbog sumnje da je ovaj prostor zagađen minama i eksplozivnim ostacima rata tokom 1991. godine. Imajući u vidu predstojeće praznike i povećan broj građana i turista koji nameravaju da posete Nacionalni park „Fruška gora”, Grad Sremska Mitrovica upućuje apel da se, zbog opasnosti po život i zdravlje ljudi, ni u kom slučaju, ne zalazi u obeleženu teritoriju, kao i da se ne oštećuju postavljeni znaci upozorenja.