Vesti Prva žrtva korona virusa u Sremu 03/04/2020 Još iz kategorije Vesti: Ministarka u obilasku Spomen kuće: Od ruiniranog objekta do budućeg mesta sećanja 16/06/2026 Istorijski dan za mitrovačko zdravstvo: Potpisan ugovor za nabavku magnetne rezonance 15/06/2026 Cevovod ispran – voda ispravna 15/06/2026 Beograd – Kako javlja Blic jedno lice starosti 65 godina iz mesta Šatrinci u opštini Irig preminulo je rano jutros u Kliničkom centru Vojvodine u Novom Sadu. To je prva žrtva korona virusa u Sremskom okrugu. Informaciju je potvrdio i član Republičkog kriznog štaba za borbu protiv virusa korona i ministar poljoprivrede Branislav Nedimović napomenuvši da na području Sremskog okruga trenutno ima 19 inficiranih osoba kao i da su u poslednja dva dana sve testirane osobe bile negativne. Pokrajinski sekretar za zdravstvo dr Zoran Gojković takođe je potvrdio da je zabeležen još jedan smrtni slučaj od posledica korona virusa u Srbiji naglasivši da je to šesti smrtni slučaj u Vojvodini. „Reč je o muškarcu iz Srema, iz sela Šatrinci, koji je rodjen 1955. godine, a uz Kovid – 19 je imao i druge bolesti, između ostalih, dijabetes, koji je napravio trajna i ozbiljna oštećenja na krvnim sudovima,” kazao je Gojković.