Fudbal, Sport

Laćarci uzeli bodove u Novim Karlovcima

NOVI KARLOVCI. Nastavak takmičenja u Sremskoj fudbalskoj ligi doneo je radost fudbalerima laćaračkog LSK-a. Oni su u 16. kolu Sremske lige, ostvarili minimalnu pobedu nad ekipom Poleta na gostovanju u Novim Karlovcima rezultatom 0:1.

Prvo poluvreme je proteklo u nezanimljivoj igri ali su gledaoci mogli da vide nekoliko šansi. Domaći tim je bio nešto agresivniji, a iz jedne šanse je pogodio i okvir gola. Na poluvreme se otišlo bez golova.

Drugi poluvreme je bilo mnogo zanimljivije. LSK je značajno popravio igru. Prelom se desio u 76. minutu. U jednom brzom napadu Bojić je izvanredno proigrao Vuka Marinkovića. Brzi Marinković je iskoristio ovu priliku izašavši pred golmana Poleta koji je u očaju napravio prekršaj u šesnaestercu. Sudija je bez svake sumnje pokazao na belu tačku.

Penal je izveo Dragiša Stanić, novi u dresu Zelenih, i sigurno realizovao najstrožu kaznu. Pokazalo se da je to bilo dovoljno za pobedu LSK.

Za igru LSK-a važan je povratak Darka Bojića na teren posle višegodišnjeg odsustva. Već na prvom meču se video njegov ogroman doprinos ekipi.

LSK: Veselinović, Tucaković, Belić, Vukosavljević, Savinović, Stojčić (K), Šućak, Stanić, Vukolić, Marinković i Mačvanski. U drugom poluvremenu su igrali i Bosančić, Bojić, Marković i Pavlović. Trener Zelenih je Ratko Grabić, a njegov pomoćnik Nedeljko Pega Divljak.

Žute kartone dobili su: Vukolić, Bojić i Marković.

Ova utakmica je pokazala da LSK može i mnogo više od trenutne pozicije na tabeli.

U sledećem kolu LSK je domaćin ekipi Sremca iz Deča.

Najava događaja

Current Month

13mar20:0021:00Bele noći

15mar(mar 15)10:0016(mar 16)10:00Smotra recitatora Srema

red voznje autobuska Red voznje zeleznica

Kurs Evra

ValutaKupovniSrednjiProdajni
117,0000117,0871117,4600