Fudbal, Sport

Hajduk stigao do pobede u poslednjem minute nadoknade

DIVOŠ. HAJDUK (D) – RADNIČKI (Z) 1:0 (0:0) Gledalaca: 250. Sudija: Aleksa Grahovac (Novi Sad) Strelac: Veselinović u 90+5 minutu. Žuti kartoni: Vasić, Mandić, Džibrić, Nađ (Hajduk), Đurić, Pavićević, Janković, A. Petrović, trener Perić (Radnički).

Hajduk se posle renoviranja stadiona ponovo vratio na svoj teren u Divoš. Na debiju trenera Saše Stojadinovića, fudbaleri Hajduka, u petom minutu nadoknade, pronašli su put do pobede i ponovo se vratili na lidersku poziciju, pred derbi sa drugoplasiranom Slogom. Zrenjanince su sekunde delile od osvajanja boda, ali inspiraciju za drugačiji scenario imao je iskusni Lazar Veselinović (38). Inicijator akcije koja je odlučila pobednika bio je štoper Ratko Mandić, popustila je koncentracija u odbrani gostiju, a to je kaznio nekadašnji internacionalac, potvrdivši da u nogama poseduje još barut.

Domaćini su mogli i ranije da reše pitanje pobednika i izbegnu stres u završnici, ali nedostajalo je koncentracije pred golom bonusa Nikole Stefanovića. Najbolju priliku imao je kapiten Stefan Cvijić, u finišu utakmice, kada je stativa bila saveznik gostiju.

HAJDUK: Jakovljević, Vasić (od 64. Đurić – ), Jelić (od 64. Bačvanski – ), Mandić, Cvijić, Ignjić, Zolnajić, Džibrić, Kačarević, Radman (od 75. Veselinović), Veljović (od 46. Nađ).

RADNIČKI: Stefanović, Đurić, Borisavljević, Martinkevič, Brajić (od 12. Rustić, od 46. Zličić), A. Petrović, Apostolovski, Pavićević (od 72. Tričković), Perin, S. Petrović (od 46. Bogdan), Janković.

U sledećem 20. kolu Hajduk u derbiju sezone gostuje drugoplasiranoj ekipi Sloge iz Čonoplje.

Najava događaja

11avg(avg 11)19:3014(avg 14)19:00Srem Folk Fest sa rekordnih 18 ansambala iz 12 zemalja!

21avg(avg 21)20:0022(avg 22)20:00Art Front festival 21. i 22. avgusta

red voznje autobuska Red voznje zeleznica

Kurs Evra

ValutaKupovniSrednjiProdajni
116,9913117,3433117,6953