Knjiga za vikend, Kultura

Predstavljena knjiga „Od A do Š”

SREMSKA MITROVICA – U saradnji sa PU „Pčelica, u utorak 20. maja u Biblioteci „Gligorije Vozarović predstavljena je knjiga „Od A do Š čiji su autori deca iz vrtića „Đurđevak.

Predškolska grupa, njih 28, sa svojim vaspitačicama Snežanom Pjevac i Zdravkom Popović, napisala su priče na određeno slovo azbuke, uz pomoć zadatih reči i upotpunila ih različitim ilustracijama. U ime vaspitačica i dece, publici se obratila vaspitačica Zdravka Popović koja je rekla nešto o nastanku priča.

O značaju ovakve knjige u razvoju dece govorila je pedagog Ljiljana Šarković.

Program je moderirala Milijana Dmitrović Torma, viši diplomirani bibliotekar, koja je imala čast da bude recenzent ovog dela.

Za muzički deo programa bili su zaduženi Vuk Belegiški, saksofon i Jovan Miletić, harmonika.

Mali autori predstavili su se publici kroz priče koje su napisali, a od svog vrtića su ovom prilikom dobili diplome. Majsko veče u Biblioteci ispunila je dečja mašta, drugarstvo, ponos zbog ispričanih priča, iskreni osmesi i ljubav.

Najava događaja

Current Month

21maj19:0020:58Sva tvoja lica

22majCelodnevni dogadjaj2511. Festival pijanizma – Umetnost kao odgovor na vreme

22maj19:0020:00 „U okovima studeni”

red voznje autobuska Red voznje zeleznica

Kurs Evra

ValutaKupovniSrednjiProdajni
116,4226117,2433118,0640