Odbojka, Sport Istorijski uspeh mitrovačkih odbojkašica: Veteranke Sremske Mitrovice osvojile Kup Vojvodine i osigurale plasman na Radničku olimpijadu! 24/06/2026 Još iz kategorije Odbojka: Prijem za šampionke Srbije u Gradskoj kući: Godina za istoriju GŽOK „Srem” 22/05/2026 Pionirke Srema treće u Srbiji 21/05/2026 Srem Eaton pobednik kadetskog odbojkaškog turnira 18/05/2026 SUBOTICA – Reprezentacija Grada Sremska Mitrovica ostvarila je fenomenalan uspeh na ovogodišnjem Kupu Vojvodine, osvojivši šampionsku titulu u odbojci na takmičenju održanom 20. juna u Subotici. U izuzetno uzbudljivom finalnom meču, Mitrovčanke su napravile pravu senzaciju i savladale favorizovanu ekipu domaćina – reprezentaciju Subotice. Subotičanke su godinama važile za neprikosnovenog lidera ovog takmičenja, redovno dominirajući i podižući pehar Kupa Vojvodine, što trijumf mitrovačkih odbojkašica čini još većim i značajnijim. Ovaj istorijski uspeh doneo je ekipi i najvredniju nagradu. Osvajanjem šampionskog pehara, veteranke Sremske Mitrovice obezbedile su direktan plasman na predstojeću Radničku olimpijadu 2027. godine, koja će se održati u Somboru od 17. do 21. juna. Zlatni sastav reprezentacije grada Sremske Mitrovice koji je pokorio Vojvodinu čine: Marina Tomašević Ivana Savić Maja Šmit Nataša Vasilić Jelena Gluščević Ivana Kapric Jovana Čakalo Ovaj fantastičan rezultat najbolja je potvrda vrhunskog kvaliteta, velikog iskustva i neverovatnog timskog duha mitrovačkih odbojkašica. One su na terenu u Subotici još jednom dokazale da se sportska posvećenost, upornost i zajedništvo uvek nagrađuju najvećim uspesima. Uredništvo našeg portala upućuje najiskrenije čestitke novim šampionkama Kupa Vojvodine, uz želju da naš grad predstave u najboljem svetlu i na olimpijadi u Somboru!