Odbojka, Sport

Istorijski uspeh mitrovačkih odbojkašica: Veteranke Sremske Mitrovice osvojile Kup Vojvodine i osigurale plasman na Radničku olimpijadu!

SUBOTICA – Reprezentacija Grada Sremska Mitrovica ostvarila je fenomenalan uspeh na ovogodišnjem Kupu Vojvodine, osvojivši šampionsku titulu u odbojci na takmičenju održanom 20. juna u Subotici.

U izuzetno uzbudljivom finalnom meču, Mitrovčanke su napravile pravu senzaciju i savladale favorizovanu ekipu domaćina – reprezentaciju Subotice. Subotičanke su godinama važile za neprikosnovenog lidera ovog takmičenja, redovno dominirajući i podižući pehar Kupa Vojvodine, što trijumf mitrovačkih odbojkašica čini još većim i značajnijim.

Ovaj istorijski uspeh doneo je ekipi i najvredniju nagradu. Osvajanjem šampionskog pehara, veteranke Sremske Mitrovice obezbedile su direktan plasman na predstojeću Radničku olimpijadu 2027. godine, koja će se održati u Somboru od 17. do 21. juna.

Zlatni sastav reprezentacije grada Sremske Mitrovice koji je pokorio Vojvodinu čine:

  • Marina Tomašević
  • Ivana Savić
  • Maja Šmit
  • Nataša Vasilić
  • Jelena Gluščević
  • Ivana Kapric
  • Jovana Čakalo

Ovaj fantastičan rezultat najbolja je potvrda vrhunskog kvaliteta, velikog iskustva i neverovatnog timskog duha mitrovačkih odbojkašica. One su na terenu u Subotici još jednom dokazale da se sportska posvećenost, upornost i zajedništvo uvek nagrađuju najvećim uspesima.

Uredništvo našeg portala upućuje najiskrenije čestitke novim šampionkama Kupa Vojvodine, uz želju da naš grad predstave u najboljem svetlu i na olimpijadi u Somboru!

Najava događaja

25jun19:0020:00Izložba „Etide – mojim učenicima sa ljubavlju” u Galeriji Lazar Vozarević

21avg(avg 21)20:0022(avg 22)20:00Art Front festival 21. i 22. avgusta

red voznje autobuska Red voznje zeleznica

Kurs Evra

ValutaKupovniSrednjiProdajni
117,0499117,4021117,7543