Vesti Reprogram: Odložite plaćanje dela računa 22/12/2025 Još iz kategorije Vesti: Vatra ne prašta nepažnju: Pojačan apel građanima pred tropske dane 22/06/2026 Modernizacija grejanja u Sremskoj Mitrovici: Počela druga faza projekta „Krak 8” na Trgu vojvođanskih brigada 22/06/2026 Održana sednica Skupštine grada Sremska Mitrovica: Usvojen završni račun budžeta i izveštaji javnih preduzeća 18/06/2026 SREMSKA MITROVICA – Nadzorni odbor Javnog preduzeća „Srem-gas” Sremska Mitrovica doneo je Odluku kojom je potrošačima omogućen reprogram pri plaćanju utrošenog gasa. To se odnosi na kategoriju „domaćinstva” i nudi mogućnost plaćanja dela računa za potrošnju prirodnog gasa u periodu od 1. decembra 2025. do 28. februara 2026. godine, tj. račune za decembar, januar i februar. To znači, prvi deo računa od 70 odsto plaća se po ispostavljanju računa u roku valute plaćanja, a drugi deo od 30 odsto za šest meseci od roka dospeća prvog dela računa, tj. u junu, julu i avgustu. Kako bi olakšao potrošačima, u JP „Srem-gas” Sremska Mitrovica je odlučeno da na deo računa od 30 odsto koji dospeva za šest meseci, u toku tog perioda ne obračunava kamatu.