Vesti Ambasador Indonezije posetio Sremsku Mitrovicu 17/02/2025 Još iz kategorije Vesti: INFRASTRUKTURNI RADOVI U JARKU: Asfaltiranje u punom jeku, most na kanalu Kudoš gotov za 15 dana! 25/06/2026 Vatra ne prašta nepažnju: Pojačan apel građanima pred tropske dane 22/06/2026 Modernizacija grejanja u Sremskoj Mitrovici: Počela druga faza projekta „Krak 8” na Trgu vojvođanskih brigada 22/06/2026 SREMSKA MITROVICA – Njegova ekselencija Muhamed Čandra Vidija Juda, ambasador Indonezije u Republici Srbiji, boravio je danas u zvaničnoj poseti Sremske Mitrovice. Tom prilikom, srdačno ga je dočekao predsednik Skupštine grada Sremska Mitrovica, Vladimir Sanader. Ova poseta ima poseban simbolički značaj, jer je upravo Sremska Mitrovica bila prvi grad koji je ambasador posetio po dolasku u Srbiju, a sada, na kraju svog šestogodišnjeg mandata, odlučio je da svoju diplomatsku službu završi upravo ovde. Tokom svog boravka u Sremskoj Mitrovici, ambasador je obišao Turističku organizaciju Grada, gde se upoznao sa turističkim potencijalima i aktivnostima koje doprinose razvoju turizma u ovom kraju. Poseban deo njegove posete bio je obilazak Vizitorskog centra „Carska palata”, gde je imao priliku da se upozna sa bogatom istorijom antičkog Sirmijuma, jednog od najznačajnijih gradova Rimskog carstva. Ambasador Indonezije sa delegacijom, posetio je i hram Svetog velikomučenika Georgija u Salašu Noćajskom. Mandat njegove ekselencije Muhameda Čandre Vidije Jude u Srbiji trajao je šest godina, tokom kojih je doprineo jačanju bilateralnih odnosa između Indonezije i Srbije. Tokom svog diplomatskog angažmana, radio je na unapređenju ekonomske saradnje, kulturne razmene, kao i na jačanju prijateljskih odnosa između dva naroda. Ostvario je značajne kontakte sa privrednim i kulturnim institucijama, zalažući se za produbljivanje saradnje u različitim oblastima, posebno u sferi trgovine, investicija i turizma. Završna poseta Sremskoj Mitrovici predstavlja simboličan završetak jednog uspešnog mandata, koji je bio ispunjen brojnim aktivnostima usmerenim ka učvršćivanju veza između Indonezije i Srbije. Njegova ekselencija izrazio je zahvalnost građanima Sremske Mitrovice na gostoprimstvu, kao i na toplom prijemu koji mu je priređen kako na početku, tako i na kraju njegovog mandata.