Vesti Od ponedeljka 10. oktobra ponovo saobraćaju vozovi od Šida do Beograda 09/10/2022 Još iz kategorije Vesti: Vatra ne prašta nepažnju: Pojačan apel građanima pred tropske dane 22/06/2026 Modernizacija grejanja u Sremskoj Mitrovici: Počela druga faza projekta „Krak 8” na Trgu vojvođanskih brigada 22/06/2026 Održana sednica Skupštine grada Sremska Mitrovica: Usvojen završni račun budžeta i izveštaji javnih preduzeća 18/06/2026 Beograd – Kako se saznaje iz JP „Srbija Voz”, od ponedeljka, 10. oktobra, ponovo se uspostavlja redovan putnički saobraćaj na relaciji od Šida do Beograda, tačnije stanice Beograd Centar (Prokop). Podsećamo da su, zbog završetka građevinskih radova na brzoj pruzi Beograd – Novi Sad, vozovi na pruzi Beograd – Šid jedan duži period saobraćali samo do i od stanice Golubinci. Po voznom redu, biće sedam polazaka iz Šida ka Beogradu i isto toliko nazad. Svi vozovi su „regio” karaktera i stajaće u svim usputnim stanicama, pored Šida, Sremske Mitrovice, Rume, Stare i Nove Pazove i u Kukujevcima, Martincima, Vognju, Kraljevcima, Putincima, Golubincima, Batajnici, Zemun i Zemun Polju, Tošinom Bunaru i Novom Beogradu, kao i na poslednjoj stanici Beograd Centar. Izvod iz reda vožnje po relacijama: https://sirmiuminfo.rs/vozni-red/ Iz Srbija Voza napominju da će ovaj vozni red važiti do 10. decembra kada na snagu stupa redovni godišnji vozni red, a pretpostavlja se da se on neće bitno razlikovati od ovog koji na snagu stupa u ponedeljak 10. oktobra 2022. godine